Op 15 december organiseren EMN België en de EMN Return Expert Group een webinar van een halve dag over alternatieven voor detentie voor migranten in irregulier verblijf. Dit online event focust op het huidige juridische kader inzake alternatieven voor detentie, de implementatie van deze alternatieven, en de identificatie van nieuwe goede praktijken en interessante pilootprojecten.
30/11/2020
Thema:
Type:
Trefwoorden:
24/09/2020
On 16 September 2020, the Interior Committee of the Belgian House of Representatives held a parliamentary hearing on a legislative proposal concerning the prohibition of detention of minors. EMN Belgium contributed to the hearing by presenting the laws, policies and practices in other EU Member States.
Thema:
Trefwoorden:
24/09/2020
24 lidstaten verstrekten informatie over de nationale wetten en praktijken met betrekking tot de detentie van gezinnen met kinderen in migratieprocedures, de mogelijkheid om een van de ouders vast te houden en detentie in het kader van het leeftijdsbeoordelingsproces.
Thema:
Publication type:
Trefwoorden:
08/07/2020
Integratie door het verwerven van staatsburgerschap is omwille van het toegenomen aantal nieuwe migranten in de EU in de laatste jaren een belangrijk onderwerp geworden in vele EU lidstaten. De EMN studie toonde aan dat staatsburgerschap door lidstaten wordt gezien als ofwel het hoogtepunt van het integratieproces, ofwel als bevordering van het integratieproces. Niettemin worden onderdanen uit derde landen in de meeste lidstaten niet actief aangemoedigd om het staatsburgerschap aan te vragen.
Thema:
Publication type:
30/03/2020
Deze drie EMN Informs belichten verschillende aspecten van terugkeerbegeleiding. O.a. de verschillende benaderingen, de ondersteuning van terugkeerconsulenten, en de outreach naar migranten komen aan bod.